top of page

Şart ve Koşullar

Allgemeine Geschäftsbedingungen („Bedingungen“) sind eine Reihe rechtlicher Bedingungen, die vom Eigentümer der Website definiert werden. Sie legen die Bedingungen für die Aktivitäten der Besucher der betreffenden Website und die Beziehung zwischen Website-Besuchern und dem Website-Eigentümer fest.

Şartlar, her sitenin kendi gereksinimleri ve doğasına göre tanımlanmalıdır. Örneğin, e-ticaret işlemlerinde müşterilere ürünler sunan bir sitenin, yalnızca bilgi sağlayan bir siteninkinden farklı Şartları bulunması gerekir.
Şartlar, site sahibine kendini potansiyel yasal risklerden koruma yetisini sunar.
Şart ve Koşullarınızda genel olarak nelere yer vermeniz gerekir?
 
 1. Sitenizi kimlerin kullanabileceği; hesap oluşturmak için ne tür gerekliliklerin bulunduğu (hesapların kullanılması durumunda)
 2. Müşterilere sunulan temel ticari Şartlar
 3. Ödeme Yöntemleri (Kredi / Banka Kartları, PayPal, Çevrim Dışı Ödemeler vb.)
 4. Teklifleri değiştirme hakkının saklı tutulması
 5. Hizmet ve ürünlere yönelik garantiler ve sorumluluk
 6. Fikri mülkiyet, telif hakkı ve logoların kime ait olduğu
 7. Üye hesabını askıya alma ya da iptal etme hakkı
 8. Tazminat
 9. Yükümlülüğün sınırlandırılması
 10. Şartları değiştirme hakkı
 11. Kanun tercihi ve anlaşmazlıkların çözümü
 12. İletişim bilgileri
Şart ve Koşulları içeren bir sayfa oluşturma hakkında daha fazla bilgi almak için bu destek makalesine göz atabilirsiniz.
Bei den hier dargestellten Erläuterungen und Informationen handelt es sich lediglich um allgemeine Erläuterungen, Informationen und Beispiele. Sie sollten diesen Artikel nicht als Rechtsberatung oder als Vorschlag verstehen, was Sie eigentlich tun sollten. Wir empfehlen Ihnen, rechtlichen Rat einzuholen, um Informationen und Unterstützung bei der Erstellung Ihrer Datenschutzrichtlinie zu erhalten.
bottom of page